Siatkówkowy obwód stacyjny

Scenariusz lekcji dla uczniów klas VII i VIII mający na celu doskonalenie wszystkich elementów potrzebnych w grze: odbić oburącz sposobem górnym i dolnym, wystawienia, ataku, bloku i nagrania, zagrywki górnej i dolnej.

Wykorzystując obwód stacyjny, można fantastycznie doskonalić wiele elementów technicznych w ciekawy sposób. W odpowiednim czasie – wyznaczonym przez nauczyciela – uczniowie wykonują poszczególne zadania, a następnie dokonują zmiany stacji i ćwiczenia. Stacje to miejsca, w których odbywa się konkretne ćwiczenie.


W poniższym konspekcie doskonalone są elementy techniczne w piłce siatkowej – odbicia oburącz sposobem górnym i dolnym, wystawienie, atak, blok i nagranie, zagrywka górna i dolna. Czyli praktycznie wszystkie elementy, które przydają się podczas gry.
W zabawie ożywiającej można wykorzystać poruszanie się bez piłki w piłce siatkowej – wprowadzające w lekcję siatkówki. Podczas rozgrzewki zarówno część biegowo-skocznościowa, jak i ćwiczenia w miejscu przeprowadzone są w parach. W obwodzie stacyjnym występują ćwiczenia przy ścianie, w dwójkach bez siatki oraz ćwiczenia przy siatce.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 20  Strona 21  Strona 22
DODATKOWE NARZĘDZIA CYFROWE
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Zajęcia pod znakiem wytrzymałości i siły

Scenariusz zajęć w formie obwodu stacyjnego z wykorzystaniem ćwiczeń siłowych przeznaczony dla klas VII i VIII.

Czytaj więcej

Siatkówka z integracją międzyprzedmiotową

Konspekt lekcji wychowania fizycznego łączącej sport z językiem polskim, włoskim, matematyką, biologią i geografią. Uczniowie doskonalą elementy techniczne – odbicia oburącz sposobem górnym i dolnym.

Czytaj więcej