Bezpieczny Wypoczynek nad Wodą: Scenariusz Lekcji dla Uczniów

Wielu z nas myślami jest już na plaży. Jednak wbrew temu, co podsuwa nam wyobraźnia, kąpiel w morzu lub jeziorze to nie tylko beztroska zabawa. Woda to przede wszystkim żywioł, który niesie ze sobą wiele zagrożeń. Znajomość podstawowych reguł bezpieczeństwa na kąpielisku zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu. Poniżej przedstawiamy scenariusz lekcji, dzięki któremu przeprowadzisz ciekawe zajęcia i przygotujesz swoich uczniów do wypoczynku nad wodą.

Doskonalenie poznanych elementów technicznych w piłce siatkowej

Wykorzystując obwód stacyjny, można fantastycznie doskonalić wiele elementów technicznych w ciekawy sposób. W odpowiednim czasie – wyznaczonym przez nauczyciela – uczniowie wykonują poszczególne zadania, a następnie dokonują zmiany stacji i ćwiczenia. Stacje to miejsca, w których odbywa się konkretne ćwiczenie.

Doskonalenie elementów technicznych – odbicia oburącz sposobem górnym i dolnym

Czy można połączyć sport i naukę? Ćwiczenie mięśni i mózgu? Takie połączenie to niesamowite urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego. W poniższym konspekcie piłkę siatkową łączymy z takimi przedmiotami szkolnymi, jak język polski, język obcy (w tym przypadku włoski, ale może być każdy inny), matematyka, biologia, geografia i historia. Uczniowie doskonalą elementy techniczne w piłce siatkowej – odbicia oburącz sposobem górnym i dolnym.

Różne „wymiary” i formy aktywności z piłkami lekarskimi

Sprzęt wykorzystywany w sporcie, wychowaniu fizycznym czy dowolnej rekreacji dość często stanowi podstawową pomoc - niezbędną do realizacji określonych zadań ruchowych. Jest też istotnym elementem w dążeniu do osiągniecia celów głównych i szczegółowych związanych m.in. z zachowaniem bądź powrotem do zdrowia czy kształtowaniem sprawności. Niejednokrotnie spełnia również różnorodną: wszechstronną, specjalną a czasem wręcz zaskakującą i nietypową funkcję.

Nauka prowadzenia piłki prawą i lewą nogą w grach i zabawach ruchowych.

Uczeń uczy się prawidłowego prowadzenia piłki prawą i lewą nogą ze zmianą tempa i kierunku biegu; poprawia koordynację wzrokowo-ruchową; kształtuje ogólną sprawność fizyczną.

Wzmacnianie mięśni posturalnych na lekcji wf - przykładowe ćwiczenia

Mięśnie posturalne są odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała. Do osłabienia mięśni posturalnych dochodzi zazwyczaj w wyniku prowadzenia siedzącego trybu życia. Słabe mięśnie posturalne skutkują częstymi problemami z postawą, schorzeniami kręgosłupa oraz bólami w jego okolicach. Dlatego tak ważne jest ich wzmacnianie.

Innowacyjne Podejście do Przygotowań na Nowy Rok Szkolny: Wykorzystanie Design Thinking

Niezależnie od stażu pracy w szkole, by być efektywnym, musimy przebudowywać siebie, stając się, podobnie jak nasi uczniowie, najnowocześniejszymi telewizorami. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe zadanie. Przecież nie tak dawno temu w szkołach mówiono, że uczniowie urodzeni w różnych dekadach mają zupełnie inne potrzeby edukacyjne. Dziś tak samo widoczne zmiany, jak niegdyś pomiędzy dziećmi urodzonymi w 1981, a 1991 roku, zachodzą nawet pomiędzy datami narodzin 2010 i 2012. W jaki sposób powinniśmy zatem przepakowywać swój bagaż pedagogicznych doświadczeń? Zapraszam na opowieść o ciekawej metodzie, która zyskała duże uznanie w świecie biznesu.

Odżywki i suplementy u młodego sportowca

Temat suplementacji dzieci i młodzieży budzi wiele kontrowersji. Sposób odżywiania się młodego sportowca ma ogromny wpływ na jego zdrowie, samopoczucie, wyniki sportowe oraz kondycję psychiczną. Jednak czy dieta bez wspomagania może zapewnić optymalny rozwój, kształtowanie kluczowych cech motorycznych i właściwe tempo regeneracji? W jaki sposób proces wzrostu modyfikuje potrzeby żywieniowe rozwijającego się organizmu? Czy stosowanie suplementów diety przez dzieci i młodzież jest bezpieczne i zasadne?