
W bieżącym numerze:
dostarczamy bank pomysłów na lekcje online, zachęcając do przetestowania kilkunastu ciekawych sportowych: quizów, rebusów, krzyżówek, skojarzeń, łamigłówek i zagadek – ćwiczących mózg i sprawdzających sportową wiedzę
przedstawiamy interesującą dla oka uczniów prezentację na temat edukacji zdrowotnej na lekcji wf
zaopatrzysz się w scenariusz lekcji „Ile warte jest nasze zdrowie” + karty pracy - pomagający podjąć z uczniami temat kształtowania od najmłodszych lat postawy prozdrowotnej
zachęcamy do wypróbowania pomysłu na lekcję na ważny temat - jaki wpływ na serce ma aktywność fizyczna – prezentacja nt. korzyści dzięki aktywności ruchowej
poznasz gotowy schemat na 30-minutowy plan treningowy wraz z przykładowym filmem instruktażowym – idealna propozycja w warunkach domowych (i nie tylko)
pokazujemy jak kluczowa dla motoryki jest koordynacja ruchowa - jak dzięki kilku trikom można łatwo ją wzbudzać i doskonalić w rutynie treningowej
poznasz 13 praktycznych ćwiczeń dbających o zdrowe plecy po każdej lekcji online –gotowy opis wraz z filmem instruktażowym
zdradzamy jak można efektywnie prowadzić grupowe zajęcia sportowe online nawet okresie pandemii
stawiamy na zimowe aktywności czyli biegówki – poznasz warsztatowy zestaw ćwiczeń dla dzieci i młodzieży stawiających pierwsze kroki na nartach
Na lekcji WF powinno się uczyć techniki gier zespołowych, doskonalić umiejętności lub też kształtować zdolności motoryczne. W dobie pandemii zachęcajmy uczniów do aktywności fizycznej jeszcze mocniej. Ćwiczenie ciała i ducha są bardzo ważne, a czy wiesz, jak można ćwiczyć swój mózg? Sprawdź nasze propozycje sportowych krzyżówek, testów i rebusów.
W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:
W ramach realizacji edukacji zdrowotnej przedstawiamy gotowy scenariusz pomagający podjąć z uczniami temat kształtowania od najmłodszych lat postawy prozdrowotnej. Konspekt ułatwi zrozumienie uczniom znaczenia zdrowia jako wartości nadrzędnej i bezcennej w naszym życiu. Pokazujemy na lekcji, że warto uczyć odpowiedzialności i troski o własne zdrowie. Do scenariusza dołączamy pomocne karty pracy.
W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:
Zdalne prowadzenie zajęć w ostatnich miesiącach stało się niestety powszechnym obowiązkiem, przy którym realizacja podstawy programowej uległa pewnym modyfikacjom. W przypadku wychowania fizycznego połączenie zagadnień teoretycznych z aktywnością, przy „udziale” łamigłówek umysłowych pozwoli przyswoić wiedzę i pobudzić sprawnościowo organizm nawet w utrudnionych warunkach nauczania. Jak to zrobić? Skorzystaj z naszych inspiracji.
W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:
Jak zmotywować ucznia do aktywności w domu? Jak zbudować własny plan treningowy? Co powinna zawierać prezentacja lub film instruktażowy oprócz prezentowanych ćwiczeń? Mamy na to odpowiedź – przykładowy schemat treningu z uwzględnieniem poszczególnych etapów oraz film instruktażowy z ćwiczeniami i ich opis. Gotowe do wykorzystania na lekcjach zdalnych.
Wszelka aktywność ruchowa na poziomie rekreacyjnym świetnie wpływa na nasz organizm. Ruch przynosi wiele wymiernych korzyści zdrowotnych, bo zdrowie to nie tylko dobry stan fizyczny, ale również duchowy i umysłowy. A czy wiesz, jak wspaniale aktywność fizyczna działa na serce? Polecamy artykuł wraz z gotową prezentacją.
W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:
W dobie koronawirusa kluby sportowe, organizatorzy zajęć sportowych i trenerzy wszelkiej maści prowadzący zajęcia grupowe zetknęli się z ogromnym wyzwaniem. Część z nich odpuściła treningi, inni przenieśli swoje działania do internetu. W czasach odwołanej olimpiady i niepewnej przyszłości co do sportu w ogóle, godnym uwagi rozwiązaniem jest prowadzenie zajęć w formie online. W artykule trochę pomysłów od praktyków jak zrobić to dobrze.
Jeżeli chcesz, żeby Twoi uczniowie umieli w życiu codziennym wykorzystywać możliwości swojego ciała w optymalny sposób, nie możesz poprzestać jedynie na kształtowaniu kondycyjnych zdolności motorycznych. Musisz jednocześnie zadbać o element sterujący – koordynację ruchową.
Narciarstwo biegowe dzięki Justynie Kowalczyk-Tekieli zyskało popularność, a razem z nią – większą liczbę sympatyków i miłośników tej odmiany białego szaleństwa. Ze względu na swoją specyfikę – narty mogą być bardzo interesującą formą spędzania czasu (nie tylko) dla dzieci i młodzieży. W artykule o tym jak się należy prawidłowo przygotować (ubiór, sprzęt), a także zestaw niezbędnych ćwiczeń dla startujących na biegówkach.
Czy uczniowie wiedzą co to znaczy „edukacja zdrowotna”? Czy lekcja wychowania fizycznego to tylko ćwiczenia, rywalizacja, gry i zabawy? Czym tak naprawdę jest edukacja zdrowotna i jak ją realizować podczas zajęć wychowania fizycznego? W artykule znajdziesz ciekawą prezentację i materiały do pobrania, które możesz wykorzystać podczas zajęć!
W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:
Nauka zdalna, to dla nas i naszych uczniów siedzenie w fotelu przez co najmniej 5 godzin dziennie. W skali tygodnia to 20, a w skali miesiąca – 80 godzin. Do jakich skutków może doprowadzić nieprawidłowe siedzenie oraz brak aktywnych przerw w czasie nauki przy takim jej trybie? No właśnie – łatwo się domyślić. Dlatego w naszym artykule znajdziecie ćwiczenia które należy wykonać po każdej lekcji, aby zapobiegać mogącym wystąpić zmianom postawy. Zamieszczamy także krótki film instruktażowy jak dzięki ćwiczeniom prawidłowo zrelaksować plecy po nauce/pracy przy biurku.