• przedstawiamy 24 kreatywne pomysły na zdalną lekcję WF przez Internet
  • zamieszczamy propozycję wykorzystania ćwiczeń Pilates jako jedną z form nie wymagających dodatkowego sprzętu
  • dzielimy się pomysłami jak aktywizować uczniów z domu poprzez: kontakt w social mediach, grywalizację, zadania – wyzwania i darmowe aplikacje
  • podpowiadamy pomysł na zdalną lekcję o tematyce edukacji zdrowotnej – odżywki i suplementy w diecie młodego sportowca
  • przedstawiamy gotowy scenariusz lekcji na piłkę ręczną inaczej
  • radzimy jak przygotować uczniów do biegów przełajowych i sztafetowych
  • zamieszczamy 10 najczęstszych błędów które popełniają trenerzy w pracy z zespołem
  • psycholog radzi jak zachować spokój w zmaganiach szkolnych i czerpać większą satysfakcję z wykonywanego zawod

 

 

WF Z POMYSŁEM

24 pomysły na aktywne lekcje WF przez Internet

Co robić z uczniami na lekcji wychowania fizycznego gdy szkoła jest zamknięta, a Ty masz kontakt ze swoimi uczniami wyłącznie przez Internet? Najlepiej, jeśli to będzie aktywna lekcja.

Piłka ręczna inaczej! Scenariusz lekcji

Gra w piłce ręcznej jest najbardziej oczekiwanym przez uczniów punktem lekcji wychowania fizycznego. Aby urozmaicić nieco lekcję, wprowadź pewne zmiany w czasie gry szkolnej. Dzieciaki będą usatysfakcjonowane. Coś innego skłoni ich do większej koncentracji.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

WARSZTAT TRENERA I WUEFISTY

Jak aktywizować uczniów podczas zdalnej nauki WF?

Zdalnie prowadzone wychowanie fizyczne? Absurd? Genialne rozwiązanie? „To niemożliwe?” A może: „Możliwe, jednak pozbawione sensu?”. Niezależnie od Twojego zdania, nie uda się nam zmienić rzeczywistości i powinniśmy się do niej dostosować. W dodatku dobrze się przy tym bawiąc i przekazując autentyczną wartość swoim uczniom.

Biegi przełajowe i sztafetowe

Każde dziecko, niezależnie od własnych możliwości fizycznych, może wybrać najbardziej wskazaną (korzystną) dla siebie konkurencję z lekkoatletyki. Jednak największą radość sprawia dzieciom udział w rywalizacji drużynowej, którą stanowią biegi sztafetowe.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Pilates na lekcji wychowania fizycznego?

Jedną z form aktywności niewymagających dodatkowego sprzętu może być pilates. Wprowadzając elementy pilatesu na lekcjach wychowania fizycznego nauczyciel przeciwdziała pogorszeniu się postawy ucznia, który zazwyczaj większość czasu w ciągu dnia spędza w pozycji siedzącej.

BEZPIECZNE ZAJĘCIA

Świetlica szkolna – jak organizować aktywnie wolny czas uczniów?

Dzieci mają duża potrzebę ruchu i w pracy w świetlicy należy pamiętać, by oprócz zajęć plastycznych, teatralnych, czytania książek czy odrabiania lekcji dać dzieciom czas na zabawę ruchową. Sprawdź nasze pomysły m.in.: 13 wersji na niezwykłego berka.

PSYCHOLOG RADZI

10 błędów które popełniasz w pracy z zespołem?

Kiedy większość trenerów zamyka oczy, chciałaby zobaczyć siebie odnoszących sukcesy z drużyną. Na drodze do triumfu często jednak największym problemem okazują się błędy popełniane przez nas samych. Warto przypominać o zagrożeniach równie oczywistych i prozaicznych, jak groźnych w swych skutkach

Stoicki naczyciel wychowania fizycznego – jak zachować spokój ducha w zmaganiach szkolnych

W powszechnym rozumieniu, stoicyzm to obojętna postawa człowieka wobec wszystkiego co go otacza, odznaczająca się równowagą i spokojem ducha. I... jest to słuszne stwierdzenie. Jakie mogą być korzyści dla nauczyciela WF płynące z praktykowania tej filozofii życia?

POMYSŁ NA ZDROWIE

Odżywki i suplementy u młodego sportowca

Temat suplementacji dzieci i młodzieży budzi wiele kontrowersji. Sposób odżywiania się młodego sportowca ma ogromny wpływ na jego zdrowie i samopoczucie, wyniki sportowe oraz kondycje psychiczną. Ale czy stosowanie suplementów diety przez dzieci i młodzież jest bezpieczne?