Przykłady ćwiczeń dwójkowych i piramid trójkowych

Piramidy jako jedna z odmian ćwiczeń akrobatycznych o charakterze równoważno-statycznym, budzą wiele emocji nie tylko wśród ćwiczących, ale i wśród publiczności, urzekając swoją widowiskowością. I choć w szkole gimnastyka jest zazwyczaj mniej atrakcyjna niż gry zespołowe – nie znam dziecka, które nie polubiłoby właśnie piramid.

Ten typ ćwiczeń można stosować wszędzie tam, gdzie są małe sale gimnastyczne lub tam, gdzie jest problem z dostępnością sprzętu. W okresie letnim można również wykorzystać otwartą przestrzeń (oczywiście z odpowiednią asekuracją). Często wynosimy materace na szkolne boisko i tam – na świeżym powietrzu – rozwijamy swoje umiejętności akrobatyczne. Zauważyłam również, że w klasach młodszych uczniowie chętnie ćwiczą bez butów, dzięki czemu wpływamy na odpowiednie kształtowanie stopy i zapobieganie płaskostopiu.

Do nauczania ćwiczeń dwójkowych i piramid trójkowych można przystąpić po odpowiedniej rozgrzewce i po wdrożeniu ćwiczeń przygotowawczych. Jednym z nich jest nauka chwytów rąk i ćwiczenia wyrabiające wyczucie wspólnego środka ciężkości.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

WIOSNA! WIOSNA! WIOSNA – ACH! TO TY! Gry i zabawy z nutką wiosny – scenariusz zajęć

Wiosna, ach to Ty!” – z pewnością wielu z nas podśpiewuje i nuci sobie tę piękną piosenkę Marka Grechuty i grupy Anawa, bo nadeszła długo oczekiwana przez nas wszystkich wiosna. Dni są coraz dłuższe i cieplejsze. A gdyby tak z okazji Dnia Wiosny lub zbliżającej się przerwy wiosennej, albo... Czytaj więcej

10 GIER I ZABAW Z PIŁKI NOŻNEJ DLA UCZNIÓW NA POZIOMIE POCZĄTKUJĄCYM

Piłka nożna podczas zajęć wychowania fizycznego w klasie, gdzie mamy chłopców i dziewczynki? Niemożliwe? A jednak! W poniższych propozycjach przedstawię środki treningowe, które można zastosować w grupie mieszanej na początkowym etapie przygody z piłką nożną. Do dzieła!

Czytaj więcej