Dlaczego warto dbać o rozwój siły już u najmłodszych uczniów?

Ćwiczenia wspomagające rozwój siły, zwłaszcza u młodszych dzieci, budzą wiele kontrowersji - jedni uważają, że sa niezbędnym elementem wychowania fizycznego, inni, że nadmiernie obciażają organizm i prowadza do urazów. Proponujemy podejście zdroworozsądkowe i zabawy z mocowaniem.

Trening żadnej innej zdolności motorycznej nie budzi aż takich kontrowersji. Nie mylisz się, mowa o sile. Kształtowanie siły w edukacji wczesnoszkolnej? Obłęd. A może jesteś po drugiej stronie barykady? Może jesteś przekonany, że jest to konieczny element prawidłowo prowadzonych zajęć wychowania fizycznego?

Niezależnie od udzielonej odpowiedzi, chcę zaproponować ci zdroworozsądkowe podejście. Polaryzowanie swoich poglądów w każdą ze stron może zakończyć się dla twoich uczniów stratą. Jak w każdej innej sytuacji, musisz wykazać się wyczuciem i mądrością pedagogiczną. Zrezygnujesz z kształtowania siłowych zdolności motorycznych – zgodnie z doniesieniami naukowymi upośledzisz rozwój organizmów uczniów

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 9  Strona 10  Strona 11
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Gry i zabawy na dobry początek... lekcji wychowania fizycznego

Podpowiadamy, jak najlepiej rozpocząć lekcję, by nie tylko dobrze rozgrzać organizm przed dalszym wysiłkiem, ale i wywołać radość wśród uczniów. W artykule znajdziecie osiem interesujących zabaw wraz z opisem wykonania.

Czytaj więcej

WF ze smartfonem

W artykule przedstawiono pokrótce aplikacje treningowe popularne wśród młodziezy, które warto omówić na lekcji.

Czytaj więcej