Artykuły działu

Uwaga! Alarm! Co zrobić z uczniami na lekcjach WF-u, gdy dostajemy nieoczekiwane zastępstwo

Nagle przychodzi do ciebie dyrektor i mówi, że zaraz przejmujesz klasę, która powinna mieć matematykę. Sytuacja kryzysowa. Nie znasz klasy, z którą masz mieć właśnie lekcje. Oni z kolei nie są przygotowani do lekcji wychowania fizycznego, ponieważ nie mają stroju na zmianę.

Rozgrzewka w basenie rodem z klasycznej lekcji wychowania fizycznego. Różnorodne zajęcia kluczem do przyjemności z zajęć na pływalni

Zajęcia na krytej pływalni najczęściej kojarzą się z mozolnym pokonywaniem niekończących się dla pływającego kolejnych długości. Dla jednych taka ciągła forma aktywności fizycznej jest wystarczająca i satysfakcjonująca (często dla sprawnych pływacko dzieci), a dla innych ambaras.

Zimowy scenariusz lekcji wychowania fizycznego: gry i zabawy na śniegu hartujące organizm

Scenariusz lekcji przeprowadzonej na dworze przedstawia pomysły na zastosowanie gier i zabaw wspomagających układ odpornościowy.

Półkolonia na góralską nutę

Mało kto z nas lubi zimę, zwłaszcza jeśli mieszka w mieście. Coraz rzadziej mamy okazję korzystać z uroków pięknej zimy i nacieszyć się świeżą bielą dookoła. Bielą, której pragną dzieci, myśląc o białym szaleństwie (niekoniecznie ciesząca nas, dorosłych). Najczęściej możemy spotkać ją już tylko w górach.

Gimnastyczny obwód stacyjny

Scenariusz lekcji dla klas VIII w formie gimnastycznego obwodu stacyjnego.

Nietypowa lekcja WF

Scenariusz lekcji dla klas VIII z wykorzystaniem nietypowych przyborów: koszulek, piłki do rugby.

Gry i zabawy na WF w klasie VIII

Zabawy zwykle przeprowadza się wmłodszych klasach, jednak praktyka wskazuje, że potrzebują ich także siódmo- i ósmoklasiści. Przedstawiamy zestaw gier i zabaw dla starszych uczniów.

Bajka na sportowo. Zabawy ruchowe z elementem gry aktorskiej

Bajki koordynacyjne są formą pozwalającą na połączenie zajeć ruchowych z edukacją teatralną, przyrodniczą.

Jak zdobyć punkt?

Scenariusz lekcji dla klas VII i VIII z piłką siatkową i dodatkowymi zadaniami uatrakcyjniającymi zajęcia.

Tanecznym krokiem w nowy rok szkolny - ćwiczenia rozwijające wytrzumałość

Czym w zasadzie jest wytrzymałość? To zdolność organizmu do długotrwałego wysiłku. To, jak długo jesteśmy w stanie go podejmować, zależy od tego, w jakim stopniu ciało jest przygotowane do ćwiczeń, a zatem od jego ogólnej kondycji, elastyczności, sprężystości czy wydolności oddechowej.