Artykuły działu

Lekcja wf na świeżym powietrzu– przykłady zajęć bezkontaktowych

Nastały czasy, w których musimy brać pod uwagę panującą pandemię koronawirusa. Według Ministerstwa Edukacji Narodowej wychowanie fizyczne powinno odbywać się jak najczęściej na świeżym powietrzu.Najlepiej wykorzystać dobrą pogodę. Wiadomo, że najprzyjemniej ćwiczy się, gdy jest sucho, ciepło i jest słońce. Oczywiście można wyjść na dwór, gdy warunki pogodowe są gorsze, ale wtedy trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze.

Jak urozmaicić lekcje wf czyli tabata w szkole w dobie pandemii... i nie tylko!

Tegoroczna pandemia koronawirusa sparaliżowała dotychczasowe funkcjonowanie wielu dziedzin życia. W olbrzymim stopniu dotknęła ona szkolnictwo, wymuszając na nauczycielach konieczność poszukiwania alternatywnych metod pracy. Szczególne wyzwanie stanęło przed nauczycielami wychowania fizycznego, gdyż specyfika ich zajęć uniemożliwia oparcie się jedynie na formie wykładu on-line, a praca zdalna z całą klasą w obliczu mnożących się trudności technicznych, braku sprzętu czy dostępu do sieci internetowej uczniów szkół podstawowych w mniejszych miejscowościach, stanowiła pole do wykazania sporej kreatywności.

Gry i zabawy lekkoatletyczne. Konspekt lekcji wychowania fizycznego

Gry i zabawy lekkoatletyczne wspaniale wprowadzają dzieci w świat królowej sportu, czyli właśnie lekkoatletyki. Fantastycznie i przede wszystkim wszechstronnie rozwijają dzieci. Kształtują wiele cech motorycznych, np. szybkość, zwinność, skoczność, wytrzymałość, siłę, czy koordynację wzrokowo-ruchową.

Rolki na lekcjach wf jako element uatrakcyjnienia zajęć

Nauka jazdy na rolkach podczas zajęć wychowania fizycznego oprócz uatrakcyjnienia zajęć i podniesienia frekwencji niesie za sobą sporo korzyści zdrowotnych. Taką formę zajęć można przeprowadzić zarówno na poziomie drugiego, jak i trzeciego etapu edukacji.

17 ćwiczeń do wykonania w trudnych warunkach

Duża liczba dzieci i mała przestrzeń? Nie wiesz, jak zorganizować zajęcia bezkontaktowe? Brakuje Ci już pomysłów na lekcje? Jeśli masz ten sam problem – to świetnie! W tym artykule przedstawię 17 ćwiczeń do wykorzystania na lekcjach wychowania fizycznego.

35 pomysłów na wyścigi rzędów

Wyścigi rzędów są fantastyczne pod każdym względem. Dzieciaki uwielbiają rywalizację. Wyścigi w dodatku rozwijają nie tylko szybkość, ale również zwinność, czy koordynację wzrokowo – ruchową. Dzięki nim można także doskonalić elementy techniczne występujące w grach zespołowych. Taka lekcja jest atrakcyjna dla młodszych uczniów, ale starsi bawią się równie dobrze.

Skok w dal – doskonalenie skoku w dal w formie rywalizacji. Konspekt lekcji wychowania fizycznego

Chyba każdy z nas od najmłodszych lat miał kontakt z piaskiem. Któż nie bawił się godzinami w piaskownicy i nie budował zamków czy babek? Kopanie, grabienie, przecedzanie sitkiem…dzieci uwielbiają zabawy w piaskownicy. Nie jest to dziwne… przecież daje tyyyle radości! Jeśli Twoja szkoła posiada piaskownicę do skoku w dal – to nie ma innej opcji – musisz ją wykorzystać!

Elementy treningu CrossFit na lekcjach WF

Na lekcji wychowania fizycznego oprócz dbałości o zdrowie uczeń zostaje zaznajomiony m.in. z grami zespołowymi, gimnastyką, lekkoatletyką, zaś w placówkach edukacyjnych o bardziej rozwiniętej infrastrukturze sportowej może mieć możliwość poszerzenia swojej wiedzy, jak i podstawowe umiejętności treningu siłowego. Krótko mówiąc – uczeń ma różnorodne zajęcia. Taki właśnie jest CrossFit – różnorodny. Prezentujemy  przykładowe zestawy ćwiczeń dla uczniów w różnym wieku możliwe do poprowadzenia przez każdego nauczyciela.

Zabawy integracyjne po pierwszym dzwonku

Wszyscy wiemy z czym się wiąże początek roku szkolnego. We wszystkich szkołach ten sam scenariusz. Dyrektor przypomina: “Nauczycielu pamiętaj, by w każdej klasie przedstawić przedmiotowy system oceniania, wymagania edukacyjne, regulamin korzystania z sali gimnastycznej, zasady bhp.” Itd., itp. Wydaje się, że lista nie ma końca, więc nie jest niespodzianką fakt, że pierwsza lekcji wychowania fizycznego zwykle należy do najnudniejszych lekcji w całym roku szkolnym. Pokażę Ci jak to zmienić!

Lekcja z użyciem aplikacji

Zastanawiasz się jak urozmaicić standardowy WF? Widzisz, że dzieci są znudzone powtarzaniem w kółko tego samego? Może to czas na małe urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego z pomocą telefonu? Pewnie, że tak! Przedstawię 7 aplikacji, które możesz wykorzystać na zajęciach!