Artykuły działu

Elementy tańca na lekcji wychowania fizycznego Autor

Taniec niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia i może być doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych lekcji wychowania fizycznego.

Przykładowy obwód stacyjny do wykorzystania na lekcji w plenerze

W naszym kraju nadal panuje pandemia koronawirusa. Od przeszło roku praca nauczycieli WF oraz instruktorów i trenerów sportu uzależniona jest od decyzji rządu. Nie wiadomo, jak długo ta sytuacja potrwa. Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych wychowanków. Z drugiej strony – brak aktywności fizycznej obniża odporność organizmu i zwiększa podatność na infekcje.

15 ZABAW Z OBRĘCZĄ HULA-HOOP

Aby lekcja była ciekawsza i bardziej atrakcyjna, warto stosować różne dodatkowe przybory. Poniżej znajdziesz piętnaście zabaw, w których głównym bohaterem będzie obręcz hula-hoop. Zapraszam!

13 ZABAW PROSTO Z AFRYKI

Nowości zazwyczaj potrafią zaciekawić, a pochodzące z innego kontynentu – mogą być do tego bardzo inspirujące. Po pierwsze – uczniowie mogą poznać nowe gry i zabawy, po drugie – po części poznać kulturę odmienną od naszej, a po trzecie – świetnie się bawić!

30 ćwiczeń z piłką lekarską

Piłka lekarska jest niewątpliwie wspaniałym urozmaiceniem lekcji wychowania fizycznego. Można ją stosować np. podczas obwodów stacyjnych lub torów przeszkód. Warto też wykonywać z nią różne ćwiczenia, ponieważ angażuje się wtedy wiele mięśni w jednym czasie.

Gry i zabawy wprowadzające do piłki ręcznej

Gry i zabawy są podstawową formą prowadzenia zajęć ruchowych z dziećmi. Są pomocne w nauczaniu techniki zespołowych gier sportowych, m.in. piłki ręcznej. Nauka gry w piłkę ręczną poprzez zabawę to doskonały sposób, aby zachęcić dziecko do tego sportu oraz pomóc mu przyswoić podstawowe elementy techniki gry.

10 gier i zabaw w terenie

Koniec roku szkolnego i wakacje to najlepszy okres do wspólnych wyjazdów na wycieczki, pikniki lub tzw. zieloną szkołę. Jak w sportowy sposób urozmaicić ten czas na świeżym powietrzu? Jak pobudzić wyobraźnię i pozwolić uczniom wcielić się w rolę komandosów? Poniżej przedstawiam moje propozycje zabaw, które spełnią oczekiwania wszystkich uczniów.

20 ćwiczeń uspokajających na koniec lekcji wf

20 Ćwiczenia uspokajające organizm to niezbędny element lekcji wychowania fizycznego. Po każdym wysiłku fizycznym organizm musi wrócić „do siebie”, czyli porozciągać się, odpocząć i zrelaksować się. Zapraszam do zapoznania się z propozycją 20 ćwiczeń uspokajających, jakie można zaproponować podopiecznym na koniec lekcji wf-u. Są to ćwiczenia rozluźniające, rozciągające, uspokajające organizm, relaksacyjne, korekcyjne i oddechowe.

Powodzenia!