Artykuły działu

10 GIER I ZABAW W CZASACH COVID-19

Jak zorganizować lekcję, żeby spełniała wszystkie zalecenia dotyczące zasad bezpieczeństwa? WF bezkontaktowy, a zarazem atrakcyjny – czy jest to możliwe? W artykule przedstawię zbiór gier i zabaw, które możesz wykorzystać podczas zajęć.

 

Razem, a jednak osobno - bezdotykowa aktywność grupowa

Edukacja szkolna w ostatnich kilku miesiącach na skutek rozprzestrzeniającej się pandemii uległa totalnej reorganizacji. Pierwszym etapem walki z niebezpiecznym koronawirusem było wprowadzenie nauki wyłącznie w sposób zdalny. Kilkumiesięczna edukacja w nowej formule pokazała, że taka możliwość istnieje, jednak wszyscy – zarówno nauczyciele, jak i uczniowie – uważają, że bezpośredni kontakt jest w tym środowisku niezastąpiony. Pokażemy jednak, że można zaplanować i przeprowadzić atrakcyjne zajęcia w formie bezdotykowej

Sprzęt zastępczy – pudełka, gumy, kije. Pomoc w technice i motoryce

Uprawiając sport, ćwiczący korzystają zazwyczaj ze specjalistycznego sprzętu oraz profesjonalnych obiektów sportowych. Czasem jednak ambicje przerastają możliwości fizyczne lub psychiczne człowieka, a sprzęt „wytwarza” trudną do przełamania barierę strachu. Dlatego warto jest zastąpić go wersją nietypową, wzbudzającą większe zaufanie, czasem ciekawość (minimalizacja zagrożenia wystąpienia bólu podczas ćwiczeń) i zachęcającą do ruchu.

Weź głęboki oddech. Ćwiczenia, gry i zabawy oddechowe dla dzieci, młodzieży i nie tylko…

Ćwiczenia zwiększające pojemność płuc może wykonywać każdy zdrowy człowiek, dbając w ten sposób o poprawę swoich możliwości oddechowych. Im głębszy jest jego oddech, tym więcej powietrza wdycha do pęcherzyków płucnych, dzięki czemu więcej tlenu dociera do krwi oraz do pracujących mięśni. Ćwiczenia te mogą być też środkiem treningowym wspomagającym wydolność ludzi aktywnych i uprawiających sport. Zachęcamy do wypróbowanie naszych ćwiczeń  i zabaw oddechowych z uczniami!

8 gier i zabaw z piłki nożnej dla dwóch osób

Zauważyliście sytuację, w której rodzic idzie z dzieckiem pograć w piłkę? Najczęściej wygląda to następująco: strzelają do bramki, wymieniają między sobą podania, grają między sobą mecz. A co, gdy rodzic idzie z dwójką dzieci? Przedstawiamy Wam 8 gier i zabaw, którymi możecie się podzielić z rodzicami (by urosnąć w ich oczach) lub wykorzystać do swojego użytku.

Świetlica szkolna – jak organizować aktywnie wolny czas uczniów?

Dzieci mają duża potrzebę ruchu i w pracy w świetlicy należy pamiętać, by oprócz zajęć plastycznych, teatralnych, czytania książek czy odrabiania lekcji dać dzieciom czas na zabawę ruchową. Sprawdź nasze pomysły m.in.: 13 wersji na niezwykłego berka.

Co robić w przypadku urazów na lekcji WF i jak im zapobiegać?

Dzieci powinny kojarzyć ruch z radością i beztroską, więc nie mogą być przytłoczone wizją ewentualnego wypadku. Dlatego tak planujmy nasze zajęcia, by osiągały założony efekt, ale podlegały odpowiedniej kontroli, ograniczającej możliwość wypadku i kontuzji do minimum.

Regulamin Białej szkoły

Wzór dokumentu do podpisania przez uczestników wyjazdu zimowego