Quest – edukacyjna gra terenowa

Quest to coraz bardziej popularna gra terenowa, a zarazem jedna z form aktywnego spędzenia czasu. Mogą w niej wziąć udział pojedyncze osoby lub grupy niezależnie od płci czy zainteresowań, wieku, jak również kondycji fizycznej. Gra ta pozwala poznać w ciekawy i niecodzienny sposób dany rejon lub miejscowość. Ponadto może być świetnym pomysłem na uatrakcyjnienie zajęć w terenie z jednoczesnym wdrażaniem do aktywności fizycznej.

W ostatnich latach rośnie zainteresowanie aktywnym spędzaniem czasu wolnego w plenerze. Można przypuszczać, że stanowi to alternatywę wobec długiego przebywania w pomieszczeniach zamkniętych i potrzebę kontaktu ze środowiskiem naturalnym. Jedną z form rekreacji w terenie zyskującą coraz więcej zwolenników jest questing. Czym jest quest?

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

BAWMY SIĘ!

Wychowanie fizyczne to nie tylko ćwiczenie technicznych elementów występujących w grach zespołowych lub sama gra w coś, gimnastyka czy lekkoatletyka, ale również... zabawa!

Czytaj więcej

Rywalizacja pod dyktando

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Wymagania stojące przed uczniami warto jednak czasem skumulować, dzięki czemu w krótkim czasie i przy zastosowaniu nietypowych środków (pomocy dydaktycznych) widoczny będzie satysfakcjonujący wszystkich... Czytaj więcej