Powtórkowe zabawy ruchowe

W artykule omówionych zostaje sześć propozycji zabaw ruchowych, które służyć będą jednocześnie powtórzeniu materiałów, które młodzi uczniowie przerabiali między innymi na lekcjach matematyki, języka obcego i przyrody.

Przechodząc od razu do praktyki (bo teorię przerobiliście już ze swoimi uczniami w ławkach), zapoznajcie się z poniższymi propozycjami zabaw i dostosujcie je indywidualnie do swoich potrzeb. Zagadnienia z przyrody możecie zamienić na matematykę, propozycja z języka angielskiego świetnie sprawdzi się również na języku polskim. Zmieniajcie, modyfikujcie, bawcie się razem z uczniami.

ĆWICZYMY ROZRÓŻNIANIE KOLORÓW

Zabawa: berek w parach. Jak grać: dzieci dobierają się w pary, nie wolno się rozłączyć; w yznaczamy jedną dwójkę lub więcej jako goniących; po złapaniu następuje przekazanie szarfy i zmiana berka; modyfikacja – rozdajemy dzieciom kolorowe szarfy, w pewnym momencie nauczyciel daje sygnał i dzieci muszą dobrać się w pary tego samego koloru, innego koloru, ostatnie dwie pary stają się berkami.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 18  Strona 19
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Trening HIIT hitem na lekcjach WF

Scenariusz 45-minutowego treningu interwałowego o wysokiej intensywności, który nie wymaga specjalistycznego sprzętu i jest prosty w realizacji. Opracowano go z myślą o szybkiej poprawie podstawowych komponentów sprawności, wytrzymałości, siły i szybkości.

Czytaj więcej

Unihokej jest OKEJ!

Scenariusz 45-minutowych zajęć, w czasie których uczniowie wykonywać będą w parach ćwiczenia doskonalące elementy techniczne gry w unihokeja, takie jak poruszanie się z piłką w różnych kierunkach oraz po slalomie, podania i przyjęcia piłki, a także strzały na bramkę.

Czytaj więcej