Jak poprowadzić grupowe zajęcia sportowe online i zrobić to dobrze?

W dobie koronawirusa kluby sportowe, organizatorzy zajęć sportowych i trenerzy wszelkiej maści prowadzący zajęcia grupowe zetknęli się z ogromnym wyzwaniem. Część z nich odpuściła treningi, inni przenieśli swoje działania do internetu. W czasach odwołanej olimpiady i niepewnej przyszłości co do sportu w ogóle, godnym uwagi rozwiązaniem jest prowadzenie zajęć w formie online. W artykule trochę pomysłów od praktyków jak zrobić to dobrze.

Program treningu

Do tego tematu musimy podejść w sposób przemyślany. Standardowy plan zajęć wykorzystywany przez nas w hali treningowej czy w terenie na niewiele się zda. Lista rzeczy, których nie uda się zrobić w domu (mniej sprzętu, przestrzeni, sparingpartnerów) jest długa, ale koncentracja na możliwościach, a nie ograniczeniach powinna być naszym punktem wyjścia. Weźmy kartkę papieru i zapiszmy odpowiedzi na następujące pytania:

 

  1. Jakie ćwiczenia mogę wykonać w warunkach domowych?
  2. Jakie efekty mają osiągnąć moi podopieczni?
  3. Jak mogę wprowadzić element rywalizacji?
  4. Jakie cele poboczne mógłby spełniać program treningu?
  5. Jakie dodatkowe korzyści mogę osiągnąć dzięki prowadzeniu treningów w tej formie?

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU
 Strona 5  Strona 6  Strona 7
ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Koordynacja ruchowa – jak zadbać jednocześnie o radość i bezpieczeństwo uczniów?

Jeżeli chcesz, żeby Twoi uczniowie umieli w życiu codziennym wykorzystywać możliwości swojego ciała w optymalny sposób, nie możesz poprzestać jedynie na kształtowaniu kondycyjnych zdolności motorycznych. Musisz jednocześnie zadbać o element sterujący – koordynację ruchową.

Czytaj więcej

Scenariusz lekcji „ Ile jest warte nasze zdrowie?"

W ramach realizacji edukacji zdrowotnej przedstawiamy gotowy scenariusz pomagający podjąć z uczniami temat kształtowania od najmłodszych lat postawy prozdrowotnej. Konspekt ułatwi zrozumienie uczniom znaczenia zdrowia jako wartości nadrzędnej i bezcennej w naszym życiu. Pokazujemy na lekcji, że warto... Czytaj więcej