Sport i sztuka – idealne połączenie

Fragment książki Rodzic i ment or. Rozwój oparty na relacjach

Tysiące dylematów, setki możliwych kierunków rozwoju, bogata oferta popołudniowych zajęć i jedynie... siedem dni. Każdego tygodnia wciąż i nieubłaganie siedem. Nie da się dodać kolejnego dnia, np. „świątku”, podobnie jak nie ma możliwości, by do każdej doby dodać dwudziestą piątą godzinę. Chciałbyś, żeby Twoje dziecko było ponadprzeciętne w wielu dziedzinach. Powinno mówić biegle w językach obcych, osiągać sukcesy sportowe, malować, programować, liczyć, szybko czytać, rozwiązywać zagadki, udzielać się społecznie... Ta lista nie ma końca. Co w takim razie możesz począć, dysponując jedynie kilkoma popołudniami? Które zajęcia poświęcić, a na których się skupić? Czy dokonując wyborów, kierować się sercem, wsłuchując się w zainteresowania dziecka, czy jedynie chłodną logiką maksymalnej użyteczności? Na to pytanie będziesz musiał odpowiedzieć sam. Postaram się jednak wskazać Ci to, co moim zdaniem jest niezbędnym fundamentem. Moja recepta na sukces brzmi następująco: wręcz swojemu dziecku po jednym narzędziu ze świata sportu i sztuki. Zaskoczony? Już tłumaczę.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumertę.

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Hu, hu, ha! Zima wcale nie jest zła! Pomysł na zimową lekcję WF na świeżym powietrzu

To, że za oknem jest mróz i śnieg, wcale nie oznacza, że nie można wyjść na zewnątrz na lekcję WF i świetnie spędzić czas na świeżym powietrzu, – a do tego aktywnie.

Czytaj więcej

Zbiór nowoczesnych gier i zabaw z koszykówki

Gdyby się tak zastanowić, to z ilu ćwiczeń tak naprawdę korzystamy podczas zajęć wychowania fizycznego ze sportów drużynowych? Z czterech, pięciu? Każdy z nas ma swoją bazę ćwiczeń, która jest sprawdzona i wykorzystywana przez pewien czas – to normalne. A co byś powiedział, gdybym... Czytaj więcej