Artykuły działu

Przywitaj się!

5 sposobów na superprzywitania z uczniami.

Jak stworzyć atmosferę, w której rozwiną się zgrane zespoły klasowe?

Fundamentem, na którym można budować dobre relacje między uczniami, ale też uczniami a nauczycielem, jest stworzenie dobrze funkcjonującego i zgranego zespołu.

Wykonanie tarcz treningowych w ćwiczeniach

W sportach, sztukach walki oraz w samoobronie wykorzystanie tarcz treningowych przeważnie kojarzy się nam z wykonywaniem mocnych uderzeń w formie kopnięć, ciosów zadawanych na tarczę, trzymaną przez trenera czy też współćwiczącego partnera.

Gry i zabawy na dobry początek... lekcji wychowania fizycznego

Podpowiadamy, jak najlepiej rozpocząć lekcję, by nie tylko dobrze rozgrzać organizm przed dalszym wysiłkiem, ale i wywołać radość wśród uczniów. W artykule znajdziecie osiem interesujących zabaw wraz z opisem wykonania.

WF ze smartfonem

W artykule przedstawiono pokrótce aplikacje treningowe popularne wśród młodziezy, które warto omówić na lekcji.

Dlaczego warto dbać o rozwój siły już u najmłodszych uczniów?

Ćwiczenia wspomagające rozwój siły, zwłaszcza u młodszych dzieci, budzą wiele kontrowersji - jedni uważają, że sa niezbędnym elementem wychowania fizycznego, inni, że nadmiernie obciażają organizm i prowadza do urazów. Proponujemy podejście zdroworozsądkowe i zabawy z mocowaniem.

Piłka lekarska w treningu sztuk walk

Ćwiczenia z piłką lekarską często ograniczają się do rzutu nią, tymczasem jest ona bardzo pomocnym przyborem w treningu sztuk walki. W artykule przedstawiamy propozycje ćwiczeń wraz ze szczegółowym omówieniem ich wykonania. 

Motoryczność funkcjonalna podłożem rozwoju młodego sportowca

U najmłodszych potrzeba ruchu jest bardzo duża, dzięki czemu dzieci szybciej przyswajają nowe umiejętności motoryczne. Podpowiadamy, jak to wykorzystać w pracy z młodszymi uczniami i jakie ćwiczenia warto wprowadzić do treningu.

Jak zorganizować wycieczkę rowerową?

Organizacja szkolnej wycieczki rowerowej nie jest trudna, trzeba jednak pamiętać o obowiązujących przepisach i zasadach, a przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo uczestników. Już na etapie planowania eskapady pojawia się wiele pytań: Jakie są ograniczenia w liczbie osób? Czy potrzebne są kaski? Co w przypadku, gdy uczestnicy są w większości niepełnoletni? Co z wyborem trasy?

9 warunków bezpiecznej wycieczki rowerowej

1. Najlepiej korzystać z: dróg wyznaczonych dla rowerów, pasów ruchu wyodrębnionych na jezdni, ścieżek nadających się do jazdy lub drogi dla rowerów i pieszych – pamiętaj, że tam pierwszeństwo ma pieszy.